تعداد مؤسسات آموزشی ایران بیش از چین است

به گزارش خبرنگار علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، قبادیان معاون آموزش و پژوهش وزارت صنعت، معدن و تجارت در همایش روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای که صبح امروز در دانشکده شریعتی برگزار شد، گفت: یکی از ایرادات اساسی کار و کارآفرینی در ایران بحث آموزش و مشکلات موجود در آن است.

وی افزود: به سرمایه انسانی و هزینه در بحث آموزش توجه لازم را نداریم که این بی‌توجهی متأسفانه در فصول بودجه‌ریزی کشور بیشتر است.

قبادیان خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه، سرمایه‌گذاری در امورات پایدار است لذا هرچه در این بخش سرمایه‌گذاری کنیم نتایج مثبت آن را در آینده خواهیم دید.

وی گفت: در چین که ۱.۲ میلیارد نفر جمعیت دارد فقط ۲۶۰۰ موسسه آموزشی وجود دارد اما این تعداد در ایران ۸۰ میلیونی ۲۸۰۰ موسسه آموزش عالی است و این نکته تأسف‌باری است.

معاون آموزش و پژوهش وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: عقل حکم می‌کند که بعد از دیپلم با سرمایه‌گذاری بر امر آموزش آن هم به صورت جدی و فعالانه می‌توان در کشور کار و آفرینی ایجاد کرد ضمن اینکه از نظر من دانشگاه فنی و حرفه‌ای دانشگاهی برتر در ایران محسوب می‌شود.

قبادیان تصریح کرد: پدران و مادران می‌توانند با سرمایه‌گذاری دوساله در بخش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نتایج آن را در اشتغال فرزندانشان در سال‌های بعد ببینند.

وی افزود: با آن‌که علم مقدس است و نتیچه فعلی پیشرفت و توسعه دنیا علم فعلی است اما با این حال اداره جامعه با برنامه‌ریزی کار انجام می‌شود لذا باید به این امر توجه ویژه‌ای شود.

معاون آموزش و پژوهش وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: آموزش های فنی و حرفه‌ای سال‌های گذشته در ایران متعلق به آلمان بوده است.

قبادیان در پایان گفت: برنامه‌ریزی اشتغال برای ورود سالیانه یک میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاهی در ایران وجود ندارد که باید در این امر اصلاحاتی انجام شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *