بالاتر بودن میزان اعتقادات دینی دانشجویان از میانگین جامعه

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین تجلیل از دست اندرکاران برنامه های فرهنگی «راهیان نور، کنگره ملی شهدا و اربعین دانشگاهیان» گفت: بر اساس نظرسنجی‌های صورت گرفته، میزان اعتقادات دینی و احساس تعلق دانشجویان به هویت انقلابی و ملی از میانگین جامعه بالاتر است که این امر نشان دهنده توفیق برنامه های فرهنگی و معنوی دانشگاه ها در دست یابی به اهداف است.

وی با قدردانی از دست اندرکاران و عوامل اجرایی برنامه های فرهنگی، «راهیان نور، کنگره ملی شهدا و اربعین دانشگاهیان» گفت: این برنامه ها از شاخص ترین برنامه های فرهنگی دانشگاه‌ها هستند و باید با حمایت بیشتر تداوم یابند.

غلامی افزود: در هرسال نسبت به سال گذشته آن، عظمت و شکوه این برنامه ها بیشتر شده و اثرگذاری آنها بیشتر مشاهده می شود.

وزیر علوم با اشاره به افزایش داوطلبان حضور در اردوهای راهیان نور علیرغم فاصله زمانی با سال های دفاع مقدس گفت: با توجه به برنامه های تحصیلی دانشگاه ها فرصت کمی برای اجرای برنامه های فرهنگی مانند راهیان نور وجود دارد و این برنامه مهم در یک زمان فشرده و با آن عظمت برگزار می شود که قابل تحسین است.

وی انتقال پیام امام (ره)، شهدا و رهنمودهای مقام معظم رهبری به دانشجویان را از آثار برنامه راهیان نور دانسته و آن را «بسیار ارزشمند» توصیف کرد.

غلامی با قدردانی از حمایت ها و پشتیبانی های دانشگاه های کشور بویژه دانشگاه های غرب و جنوب کشور در برنامه های راهیان نور و اربعین دانشگاهیان گفت: خدمت به شرکت کنندگان در این برنامه ها همانند خدمت به زائران اماکن مقدسه ارزشمند است.

تاکید معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم بر برنامه ریزی های دقیق و کارشناسی در برگزاری برنامه های فرهنگی

غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم نیز در این آیین گفت: عوامل اجرایی زیادی در فرآیند برگزاری برنامه های فرهنگی «راهیان نور، کنگره ملی شهدا و اربعین دانشگاهیان» زحمت کشیده اند و جلسه تجلیل امروز نمادین بوده و فقط از تعداد محدودی از این افراد تجلیل می شود.

وی با قدردانی از خدمات دانشگاه ها، سازمان بسیج دانشجویی و سایر دستگاه های اجرایی در برگزاری کنگره شهدای دانشجو، راهیان نور و اربعین، بر ضرورت برنامه ریزی های دقیق و کارشناسی شده برای برگزاری بهتر از گذشته این برنامه ها تاکید کرد.

قدردانی سردار فضلی از حمایت های مجموعه وزارت علوم از پاسداشت ارزش های انقلاب اسلامی

سردار علی فضلی، رئیس دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) در این آیین اظهار داشت: برنامه های «راهیان نور، کنگره ملی شهدا و اربعیین دانشگاهیان» در راستای تعمیق ارزش های انقلاب اسلامی هستند و باید برای توسعه کمی و کیفی آنها تلاش کنیم.

وی برگزاری برنامه های «راهیان نور، کنگره ملی شهدا و اربعیین دانشگاهیان» را یک فرصت طلایی برای خدمت معنوی به دانشجویان و نسل جوان کشور دانسته و از دکتر هاشمی، سرپرست سابق وزارت علوم و دکتر غلامی، وزیر علوم برای حمایت از این برنامه ها قدردانی کرد.

سردار فضلی در ادامه، آمادگی دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) را برای اعزام ۵۰۰۰ راوی و ۵۰۰۰ استاد و دانشجوی این دانشگاه در قالب راوی و خادم به اردوهای راهیان نور اعلام کرد و گفت: تلاش می کنیم تا این برنامه با کیفیت بهتری انجام شود.

وی همچنین از خدمات و حمایت های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و روسای دانشگاه های سراسر کشور در پاسداشت از ارزش های انقلاب اسلامی قدردانی کرد.

نیک روش، رئیس سازمان بسیج دانشجویی نیز «راهیان نور، کنگره ملی شهدا و اربعیین دانشگاهیان» را در راستای توجه به روح تربیتی نهاد دانشگاه و نقش آن در تعالی معنوی دانشجویان دانسته و گفت: این برنامه ها در راستای توجه به فرمایش امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در خصوص نقش انسان سازی دانشگاه است.

همچنین سردار علی فضلی، فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع)، پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز، کدخدازاده معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علی بهرامی مسئول دبیرخانه قرارگاه ملی شهید علم الهدی و ستاد اربعین دانشگاهیان، هادی قاسمی مسئول بسیج دانشجویی تهران، سهیل علی پوردانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی و محمد افشاری دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران به دلیل حضور فعال در برنامه های راهیان نور دانشجویی و برنامه ریزی و اجرای این اردوها مورد تقدیر قرار گرفتند.

همچنین از حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام، سردار سرتیپ دوم کریمی جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی و سعید لشکری دانشجوی دانشگاه تهران و پژوهشگر نمونه اربعین در بخش برنامه ریزی و فعالیت در برگزاری اربعین دانشگاهیان تجلیل شد.

تقدیراز وجدانی نیا دبیر اجرایی کنگره ملی شهدای دانشجو، معتمدی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد، روشن دل مدیر فرهنگی بسیج دانشجویی استان خراسان رضوی، کمیجانی مسئول دبیرخانه کنگره ملی شهدای دانشجو، برفرازی معاون مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی و نماینده خانواده مرحوم برنج کوب معاون فرهنگی و اجتماعی سابق دانشگاه صنعتی اصفهان به دلیل فعالیت موثر در برنامه ریزی و اجرای کنگره ملی شهدای دانشجو از جمله بخش های پایانی این مراسم بود.

انتهای پیام/ 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *