قرارداد دانشگاه آزاد با دو بانک برای اعطای وام دانشجویی با کارمزد ۲/۵ درصد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در این گردهمایی توصیفی از عملکرد دانشگاه ها در جهان ارائه و این پرسش را مطرح کردم که رسالت دانشگاه چیست. رسالت دانشگاه، آینده‌سازی با نگاه به جامعه است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی افزود: از معاونان فرهنگی و دانشجویی خواستم که برنامه ها و الگوهای عملیاتی خود که از مبانی تا اقدام در آن دیده شده را ارائه کنند و توصیه‌ای کارکردی هم به معاونان داشتم و اعلام کردم که معاونان فرهنگی و دانشجویی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی وکیل مدافع حقوق دانشجویان در این دانشگاه هستند که امیدواریم به نحو احسن از حقوق دانشجویان در جلسات هیات رئیسه و شوراها دفاع کنند.

طهرانچی در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی خود از وضعیت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: از وضعیت موجود راضی نیستیم، اما نسبت به آینده امیدواریم. وضعیت فرهنگی کشور و دانشگاه آزاد اسلامی موضوعی نیست که فقط به ما بستگی داشته باشد، بلکه موضوعات فرهنگی شامل عوامل داخلی و خارجی می شود و تمدن غرب هم که در حال گسترش جهان شبکه‌ای است، به دنبال نابودی همه فرهنگ ها و خرده‌فرهنگ هاست تا بتواند نظام ها را ذیل سیطره خود درآورد.

وی ادامه داد: در چنین فضایی، فعالیت ما باید صد چندان باشد. ما از جامعه تأثیر می پذیریم و باید بر جامعه تأثیر بگذاریم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به سوال دیگری درباره بخشنامه اخیر دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص کاهش ۵۰ درصدی شهریه دانشجویان مناطق محروم، اظهار داشت: کاهش شهریه مناطق محروم از موضوعاتی است که به دنبال آن هستیم و امسال با کاهش ۵۰ درصدی شهریه، این موضوع را اجرایی کردیم، البته در کنار این بخشنامه، موضوع تخفیف ۲٫۵ درصدی به همه دانشجویانی که در زمان مقرر نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند نیز ابلاغ شد.

طهرانچی در این باره افزود: براساس مصوبه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، مجاز به افزایش ۱۲٫۵ درصدی شهریه در سال ۱۳۹۷ هستیم، اما هر دانشجویی که در زمان تعیین‌ شده نسبت به ثبت‌نام و انتخاب واحد اقدام کند، می تواند از تخفیف ۲٫۵ درصدی برخوردار شود و در واقع بدین ترتیب افزایش شهریه در مورد این دانشجویان ۱۰ درصد خواهد بود.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: ما به دنبال سازوکارهای حمایتی برای دانشجویان هستیم و تلاش داریم شهریه دغدغه دانشجویان نباشد و بتوانند در زمان تحصیل از حمایت دانشگاه آزاد اسلامی برخوردار باشند تا تمرکز بیشتری بر تحصیل خود داشته باشند. بر این اساس علاوه بر وام صندوق رفاه که با کارمزد ۴ درصد به دانشجویان ارائه می شود، اخیراً معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی قراردادی با دو بانک منعقد کرده تا دانشجویان بتوانند از وام شهریه با کارمزد ۲٫۵ درصد بهره‌مند شوند و ان‌شاءالله تا سال آینده برنامه های حمایتی بهتر و بیشتری ابلاغ خواهیم کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *